Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arco 2010

6. 6. 2010
Základnou se nám na tohle soustředění stal útulný apartmán v Cavedine (jeho majiteli za super zázemí děkujeme). Vesnička vzdálená cca 15 km od Arca není zdaleka tolik zasažená všudytampřítomným turistickým ruchem a tak jsme tam opravdu mohli nasát trochu místní italské atmosféry. Jedinou drobnou nepříjemností tak zůstal rozdíl v nadmořských výškách, který jsme na konci každého švihu museli chtě nechtě překonat. Trasér Dan nám už v předstihu nachystal jasný tréninkový plán, od kterého jsme se však museli nakonec vzhledem k nižší úrovni trénovanosti odchýlit a trošku improvizovat. Soustředění mělo ryze horský charakter, kopce jsou tady opravdu vysilující. Takže co jsme nakonec ve složení O2, Bo, Ríša, Peťa Kupec (posila – Lama), Korba, Márty objeli:
 
Den 1
Mělo to být takové lehké seznámení s terénem. Stoupání do Santa Barbara nás ale dost vzalo. Podepsala se na tom určitě únava z cesty a taky teplotní šok, na třicítky jsme si letos v našem „mírném“ pásmu bohužel ještě neměli šanci zvyknout.
 
Den 2
Pěkný okruh. Pokud by si ho chtěl někdo zopakovat, doporučuji pouze vypustit cyklokrosový pytlík u San Lorenzo, i když ho devět z deseti místních barmanů vřele doporučuje.
 
Den X
Rest day.
 
Den 3
Určitě nejhezčí, co jsme tady jeli. S takovýma kulisama se z úvodních cca 1100 výškových metrů na Passo Bondone stává jedna velká pohoda. Tomu nahrávají i docela příjemné sklonové poměry. Objezd tohoto horského masívu je doslova za odměnu a opět se po třech dnech vracíme do sedla Santa Barbara. Tentokrát už v lepší kondici. S Korbou a Bobligem se nemůžeme nabažit a tak si z Arca ještě přidáváme výšlap do San Giovani.
 
Den 4
Na rozloučenou jsme se ještě zajeli podívat k Lago di Tenno. Tentokrát jsme stoupali jinudy než druhý den.
 
Soustředění musím zhodnotit na 1a. Kdo má rád kopce a silniční cyklistiku alá Italia, tomu se tady určitě musí líbit.
 

Náhledy fotografií ze složky Arco-2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář