Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beskyd Tour 2011

25. 7. 2011

Se zpožděním, ale přeci, reportuji o závodě Beskyd Tour 2011, který se konal předminulý víkend. Zpoždění bylo způsobeno potřebou si trochu mentálně odpočinout od cyklistiky mezi závodními víkendy, nejlépe každý večer sledováním TdF.

 Takže k Beskyd Tour – jedná se o tradiční závod serie 53x11, maratonská trať měřila 182 km, převýšení 2900m (já na complu naměřil 3250m?, na špízy po rozhlednách ani po stromech jsem nelezl). Charakteristická je mírně zvlněnou tratí do 70 km a následně 5 seriozními dlouhými stoupáními a vypečeným závěrem se sérií hupů před cílem. Dalším typickým jevem je zběsilé tempo pelotonu na oné první části tratě, způsobené mj. společným startem s krátkou tratí, která ovšem končí na 80km prvním kopcem Pustevny. Na to jsem doplatil již minulý rok, kde jsem byl již po Pustevnách zcela K.O., ovšem udělal jsem fatální chybu a pokračoval v závodě. Potom jsem kdesi v hlubokých slovenských hvozdech při posezení ve škarpě přemýšlel, jak se dostanu domů. Ostatní nešťastníci tlačící své silniční speciály mi vysvětlili, že nejkratší cesta k cíli je v podstatě po trase závodu. Do cíle jsem přijel/přišel někdy vpodvečer s dost hlubokým zážitkem. Takže shrnuto, Beskyd Tour je závod dosti náročný až záludný.
 
Na závod jsme nominovali závodní hard core clubu, tj. korba, zajíc, teac, jiřík st., jiřík ml.. Na maratonskou trať se ještě velice hlásil náš tajemník daneček, ale nevzali jsme ho, protože clubovnu přes víkend někdo hlídat prostě musí. Moc ho to mrzelo, ale holt život je pes. Dále se zúčastnil náš téměř nový člen Radim, který se ovšem ze samého studu, že by jel za naší elitní formaci pro jistou zaregistroval pod cizím teamem. Bohužel oslabení našeho teamu se začalo rýsovat požadavkem teace při odjezdu, abych mimo pumpu přibalil i teploměr!(lidský), neb se necítí nejlépe. Nechutným chrchláním při cestě dával najevo, že nesimuluje.
 
A nyní k závodu. Na startu se sešel více než početný balík cca 500 závodníků. Odstartovalo se za policejním vozem jako že pomalu, ovšem chlupatí to jaksi neodhadli, přišlápli pedál k podlaze a výsledkem byl nadělený balík již ve Frenštátu a čelo závodu v nedohlednu. Rozjela se tedy ostrá stíhací jízda ve snaze dojet dopředu, cyklisté skákali do polí, já v nezahlášené točce ve vesnici projel skoro celou vedlejší ulici, než jsem zabrzdil, no rodeo jako vždy. Teac po pár kilometrech pochopil, že s chřipkou se 180 km závody jet nedají a kolegiálně počkal na malého Jiříka, kterého jako superdomestik provedl až do cíle krátké trati. Za to mu patří velký dík. My se sjeli Zajícem a Jeníkem Bickem z SBC teamu v dost ostře jedoucí skupině, kde se snad komfortně cítil pouze Zajíc, Jeník již ve Štramberku naříkal, že „pěje labutí píseň“. Já mu chtěl povědět zkušenosti s přepáleným tempem viz výše, ovšem při špízu na tepoměr jsem pochopil, že mu neřeknu vůbec nic. Cca 10 km před Frenštátem jsem si již vystoupil, dojel v klidu pod kopec se rozloučit s Jendou, který právě slezl z kola a zabalil, a v již poklidném tempu jsem vystoupal na Pustevny. Tam mě dojel Jiřík, dostal banán a kulantní nabídku dělat domestika po zbytek závodu. Přijal a poté jsem se s pohodovou skupinkou vezli v podstatě až do cíle. Zvolili jsme rozumné, i když ne příliš závodní tempo, mým cílem bylo především Beskyd konečně nějak v rozumném čase dojet. Tady bych chtěl poděkovat kolegům z grupky za nezištné poskytnutí ampule s magnesiem a tahání dlouhých špicí. Jedinou komplikací tak bylo pouze obtížné odlákání domestika Jiříka od poslední občerstovačky, kde se zapovídal s obsluhou. Možná i to mělo za následek, že jsme byli u přehrady sjeti početnější grupkou a na poslední kopec Smrček se opět začalo „závodit“. To ovšem nebyl vzledem k rozumnému předchozímu tempu problém a cíl jsme dobyli opět již v solidním tempu.
 
Předseda clubu Zajíc jel celou dobu před námi ve větší skupině se solidními závoďáky a dojel ve výborném čase. I když remcal něco ve smyslu, že není spokojen s umístěním, v dané konkurenci zajel parádní závod. Já byl spokojen i s poněkud opatrným výkonem. Ověřil jsem si, že s vytrvalostí není problém a na příštím závodě zkusím přišlápnout do pedálů ostřeji. Jiřík si to objel se mnou takříkajíc na pohodu, prý se jen poněkud nudil. Radim dojel taktéž v pohodě a dobrém čase. Pro zpestření přikládám výškový profil závodu s tepovým záznamem. COS!
 
Výsledky 182 km:
 1. SVOBODA Jakub, CK KOLOKRÁM SVIJANY, 05:11:42
...
...
...
73. DRNEC Martin, COS BRNO, 06:00:38
91. DOFEK Jirí, COS BRNO 06:18:45
93. KORBIČKA Tomáš, COS BRNO, 06:18:48
135. DROBEK Radim, ALLTRAINING.CZ 06:42:47
KOCMAN Pavel, COS Brno, DNF
 
na krátké trati
145. DOFEK Jří JR. ,TJ FAVORIT BRNO, 02:51:32
           
web závodu: www.beskydbike.cz
 

Náhledy fotografií ze složky Beskyd Tour 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář