Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beskyd Tour Road

22. 7. 2009
Sport manager CD nám říkal, že krátká je moc krátká a ta dlouhá zase moc dlouhá a hodně do kopce, tak sme se všichni – CD, Jura, Korba a já přihlásili na dlouhou i když při prezentaci mně napadlo, jestli dělám vlastně dobře. Šláfn (kromě rodinnýho Jury) v penziónku kousek od cíle, což se ukázalo prozřetelný, kapinu kouslej perzonál, což nám vůbec nevadilo, papu a 4 kousky pitelnýho Litovle, na závěr palačinky a paní Balabánová. Tak to má byť.
Od rána teplo a vlhkost absolutní, všem blujno. Po startu asi 50 km docela normální trasa, lehce zvlněná, akorát, že se strašně špatně dejchalo. Jura hodil na cca 20km tyčku, Korba jel od začátku jak vo život, já s Danem chvilku spolu než odjel tam kam patří, teda víc dopředu. Stoupání na Štramberskou trůbu nás překvapilo jak je kromě prudkosti docela dlouhý, což asi úplně nesedlo Korbovi, takže když sem ho za pár km dojel byl docela seklej, takže po prvním kopci – Pustevny a sjezdu, kde byla možnost si znovu přehodnotit rozhodnutí jestli ta dlouhá je opravdu správná volba neodbočil na Soláň, ale pokračoval po krátké do cíle – velmi rozumné řešení. Pustevny, protože byly první kopec, tak ještě docela šly, i když od Trojanovic je to jiná liga než z Prostřední Bečvy. Při stoupání na Soláň mně párkrát napadlo, což přiznal i CD, zejména když proti nám jeli někteří, kteří přehodnotili situaci, že to otočím vědom si toho, co nás čeká a že později to jsou už nevratný kroky. CD byl skoro rozhodnutej, ale nějak na to na Soláni zapoměl a pod kopcem už bylo pozdě, protože za chvilku už se zase šlapalo na Kasárna a to už jsem potkaval borce sedici pod stromem, tlačící kola atd. Po dojezdu jsem se studem vykládal, že sem teda taky slezl z kola, CD mne uklidnil, že několikrát. Vyzkoušel jsem si, že se dá jet na kole i „rychlostí“ 4,5km/hod. Téměř na vrcholu bufet, ke kterýmu vedly kočičí hlavy, aby vylepšili ten procenťák. Záchrana byla vana s ledovou vodou. Od této chvíle mně bylo jasný, že dojet bude pěknej voříšek, vyžadující notnou dávku morálu. Většinou jsem jel sám, stejně tak CD, pokud mne někdo dojel, tak mně ujel a stejně když jsem někoho dojel, ujel sem jemu.
No a zase s kopce, sjezdy bez odpočinku (úzký lesní rozbitý asfaltky ) tentokrát do Makova a stoupání na Bumbálku, což nám připadalo vzhledem k ostatním stoupáním jako odpočinek. Pak dlouhej sjezd do Bílé a stoupání k přehradě Šance, složitě na hráz, zase stoupání a konečně na státní do Frenštátu a asi za 2km zase odbočit a 5km prudce na Smrček, hrůza dolů a když už jsem si říkal že to bylo poslední stoupání, tak zase odbočit a někam úzkou asfaltkou prudce mezi zahrádkama. To už lilo jak z konve a najednou cedule Trojanovice, kde byl cíl, nicméně ještě nás to povodilo asi 10km než to skončilo.
Hurá do penziónku, tam vysmátej Korba (osmej Litovel), Jura, kterej zajel dóst dobře a CD spokojenej, že to dojel.
Jó Beskýde, Beskýde…..
 
 
Dlouhá -182 km, převýšení cca 3km
 
118 Jura Dofek     6:44:39
147 CD                 7:24:51
160 Kyslík            7:59:56
 
COS Brno 9. místo
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ty wago

(risak, 23. 7. 2009 1:49)

tak to teda smekam, 8hodin to uz je trochu sadomaso, ne?kolik to natocilo do kopcu celkove? s takovou si asi rozmyslim ucast v dolomitech, nebudu mit najeto abych s vama tam tak dlouho krouzil po vsech tech krpalech co budete chtit vojet
PS: jestli chcete nekdo malej ale sikovnej stojanek na kolo abyste mohli stelovat razeni a mazlit retez, tak v Decathlonu sem si takovej jeden povedenej kousek koupil za 8 ecek. zajemcum muzu v srpenci dovezt,staci mi poslat objednavaci smsku
RisaK