Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to bylo ve Vranově

20. 4. 2009
Ve čtvrtek jsme se sjeli do Vranova k dlouho očekávanému a připravovanému soustředění. Jako základnu jsme zvolili Hotel Vranov, malý útulný hotýlek rodinného typu u řeky Dyje, který patří známému brněnskému horolezci a vycházející hvězdě mezi českými hoteliéry Mártymu Klosnarovi. Našli jsme zde ideální zázemí pro všechny volnočasové aktivity, které ke kvalitnímu soustředění bezesporu patří a jistě přispívají ke zlepšené regeneraci (tedy především té duševní) po každodenní dřině v sedle.
Přesun z Brna se nám tak úplně nepovedl a tak byli na místě včas pouze Dan s Kyslíkem, kteří vyrazili na plánovaný odpolední švih. My jsme s Ríšou a naším novým kamarádem Mattem dorazili s dvouhodinovým zpožděním :-(( Přesto jsme ještě taky stihli protočit pedály a objet kousek přilehlých rakouských silnic. Na večerní společnou poradu už dorazil taky Korba, čímž byl počet účastníků konečný. Ostatní se omluvili a nepřijeli nebo se spíš ve většině případů nedokázali rozhodnout a rozhodovali se a rozhodovali se až dokud nebylo po soustředění.
Na pátek byla naplánovaná královská etapa. Po několika změnách oproti původnímu plánu jsme nakonec šlapali: Vranov-Langau-Wolfsbach-Zissendorf-Japons-Imfritz_Bahnhof -Neupolla-Zierings-Altensteig-Gross_Siegharts-Raabs-Drosendorf-Langau-Vranov; celkem 138 km převážně po velice kvalitních rakouských silnicích s minimálním provozem. Nádhera, jen vítr byl trochu silnější a obzvláště v první části vyjížďky nám dával pořádně zabrat. Osobně jsem byl trošku překvapený z celkových nastoupaných metrů (více než 1500). Definitivně se tak rozptýlily moje obavy z nudné jízdy po absolutních rovinách, kterou příliš nemiluji. Neustálé kratší „hupy“ dokážou taky pořádně potrápit.
Po návratu a chutné večeři se dostalo na velkou a dlouhou bitvu v petanque. Zpočátku to vypadalo na jasnou výhru zkušeného dua Hudy sportu CD-O2 doplněného o Matta, kteří některými svými kousky oslňovali přítomné publikum. Trio Márty-Korba-Márty se však nenápadnou, přesto velice jistou hrou, drželi neustále v kontaktu a v závěru dokonale využili zřejmého vysílení soupeře a po zásluze zvítězili.
Sobotní cyklistický program byl následující:  Vranov-Bítov-Písečné-Slavonice-Waldkirchen-Grossau_bei_Raabs-Zisserdorf-Gerass-Langau-Vranov. Celkem 120 km opět zpestřených silným větrem. Po české straně to nebylo mnohdy úplně ideální svezení vzhledem k velmi špatnému asfaltu na některých úsecích. Ve Slavonicích jsme si však spravili chuť „nezbytnou kávičkou“ a dokonalé rakouské povrchy jsme si užívali. Na závěr zbyly síly i na závěrečné spurty, kdy dezorientované skupince favoritů vyfoukl vavříny svým neočekávaným útokem ze zadních pozic Korba. Ten byl ten den vůbec při chuti a v podvečer byl strůjcem překvapivého vítězného nohejbalového klání, kdy po prohraném přípravném zápasu (0-3) spolu se svými spoluhráči Mártym (zajacem) a Mattem dokázali v play-off přetlačit faforizovaný tým Márty (klosík), Ríša, Lukáš v poměru 3-1 a postoupili k večeři.
Poslední den po sčítání účtů, kde jasně dominoval pokoj 7 (CD-O2), jsme ještě vyjeli ke spanilé jízdě cca 50 km přes Hardeg. A pak už dom........

Celkově vydařené soustředění ukázalo dobrou formu a hlavně náladu všech účastníků a společně s předchozím chorvatským výjezdem položilo dobré základy do dalšího průběhu sezóny.

Foto snad Korba brzy dodá.

COS! a Hosana!
Márty
 

Náhledy fotografií ze složky Vranov 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

foto

(risak, 23. 4. 2009 18:11)

tak co je s tim fotem? uz ti zase nejde kopirovani ve Vistach Korbo?