Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liechtenstein tour končí

29. 1. 2015

Přípravy  4.ročníku závodu jsou přerušeny a krátká historie Liechtenstein tour se pravděpodobně uzavírá. Z neoficiální odpovědi jinak velice vstřícného zástupce krajské PČR cituji:

„Bohužel, ale po zkušenostech z předchozího ročníku PČR nebude souhlasit s původní podobou závodu. Když se cyklisté neumí chovat podle stanovených podmínek, jsou jen dvě možnosti, jak postupovat. Buď závod nepořádat a nebo závod pořádat, ale za podmínky vyloučení ostatního provozu (uzavírka komunikace).“

Z pohledu pořadatele je to sice smutné, zároveň ale poměrně pochopitelné stanovisko. I já jsem závod vždy vnímal bezpečnostně trošku na hraně, přestože jsme pro jeho zajištění dělali maximum. Závodníci jsou přece jen ochotní podstoupit podvědomě větší míru rizika, to je přirozené. Proto se nedomnívám, že lze vynutit 100% dodržování pravidel silničního provozu, byť se k tomu při přihlášení dobrovolně zavazují. Problém ale je, že svým chováním během závodu nemusí nutně ohrozit pouze sami sebe. A při hobby akcích je nemyslitelné zajistit úplné uzavření tratě s výjimkou krátkých okruhů.

Je otázkou, jestli je vůbec možné v tomto směru najít nějaké řešení přijatelné pro všechny strany. Každopádně přeji hodně zdaru všem, kdo se o to dále budou pokoušet.

 

li-kanice.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tak jim pěkně děkujeme :-((

(Luděk, 9. 2. 2015 10:32)

Tak alespoň víme, komu můžeme poděkovat. O co víc v nohách, o to míň v hlavě :-((