Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mamut

13. 5. 2009

Autor: O2

Prolog
Sportovní manager CD mně určil, abych napsal zprávičku z prvního letošního silničního závodu, Mamut tour. Dostal jsem to asi za trest, že jsem nepočkal na vyhlašování a tím  zviditelnění teamu COS, za což se teda všem COSům omlouvám. Byl to můj první závod po dlouhé době a tak jsem si to nějak vůbec nepřipouštěl, že bych byl na bedně navíc celej závod jsem jel dost pohodově v porovnání se štvanicema v rámci soustředění a treningů s COSem. Navíc jsem si neuvědomil, že su ve fakt výhodný kategorii gerondů.

Race
Za COS startovali: 135km: CD, Jura Dofek, Korba, Kyslík, Teac, 58km: Kula
Největší problém pro mně a asi i ostatni COSy byl úsek mezi slavnostním startem na náměstí v Přerově a oficiálním startem, který měl být podle hlasatele asi 3km od náměstí, takže jsem si v pohodě vyjel, přičemž se okamžitě kolem mně valil dav šílenou rychlostí a tak jsem začal šlapat taky a najednou koukám, tepovka 180 (což v mým věku už je  na hranici róhnutí) a říkal sem si, co tady vůbec dělám, když mně může klepnout už před začátkem. Nakonec jsem teda vydržel asi 5 minut nad 180, usadil jsem se v asi 15ti členné skupince, časem jsme dojeli skupinku před náma, nicméně ač mně CD nabádal, abych nechodil dopředu, nedalo se dělat jinak, neboť jsme tam byli ochotni jet vpředu jenom 4. Proti tomu, co jsme prožili na sóstřeďku ve Vranově, tak mně přišlo, že ani nefouká, tak to zase tak moc nevadilo. Na poslední občerstvovačce jsme ujeli s fajn borcem z Přerova ostatním a tak posledních asi 40km jsme jeli ve dvou, aj sme si dost popovídali. Vysvětlil mně taky, že je blbost jezdit dlouhou, protože dojedeš moc pozdě, tvoji kámoši sou už na plech a ty to nestihnes, páč stánky s pivem už pomalu končej.
Pár kiláků po startu jsem viděl Teachera, jak se snaží být mechanikem, což asi není zrovna jeho parketa, CD píchl taky, tomu ale výměna trvala mnohem kratší dobu.
Jinak je vidět, že Jura šlapal doma poctivě na válcích a byl zaslouženě ze všech Cosů nejlepší. CD měl smůlu, že mu nadějná skupinka díky defektu na 90km odjela, Teac dlouho řešil defekt a pak už to nedohnal, Korba zajel výborně - 3.z Cosů. Radost nám udělal Kula, už tím, že se zúčastnil jako druhej z old boys a zajel skvělý 5.místo!

Epilog
Jel jsem druhý závod v životě, téměř na den přesně po 45 letech, kdy jsem byl 3.v dorostu v přeboru Brna v časovce Brno-Modřice-Brno. Tak si teď říkám, jestli mně není ten třetí flek nějak souzenej?! Trochu na sobě zamakám a snad se konečně posunu vejš, ale nebudu čekat dalších 45let!!

Výsledky 135km: http://77.93.215.16/results/2009050910/135.pdf
          58km: http://77.93.215.16/results/2009050910/58.pdf

Ofišl fotky: http://www.roadcycling.cz/
a ještě fotky: http://ivos.nafoceno.cz/Mamut_Tour_09.html?fotka=176

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář