Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR handicapovaných cyklistů 2011

29. 7. 2011
O uplynulém víkendu jsem reprezentoval barvy našeho osaměle srdečního clubu na mistráku handicapovaných v Hustopečích. Na moje výzvy k rychlému sebepoškození a možnému startu nikdo z clubu nereagoval, a protože různé anomálie mysli také nejsou dostatečnou kvalifikací pro přiznání handicapu, cestoval jsem sám.
 
Program sestával ze sobotního silničního závodu, de facto kriteria na 20x 2,5km okruhu v ulicích Hustopečí skoro po rovině a nedělní časovky na 2 x10 km se slušným kopcem v každém okruhu. Závody byly rozděleny do více kategorií, samostatně jely tandemy s nevidomými a handbiky.
 
Na startu v sobotu se sešel trochu prořídlý balík zavodníků, ve kterém chyběli největší hvězdy cyklistiky handicapovaných Ježek, Bouška. Nicméně závod se velice povedl. Od začátku se jela podlaha, chvíli jsem kamarádu Jeníku Bickovi z SBC teamu visel na knop za zadním kolem, poté jsem raději zacouval zpět a v 3členné skupice si ohlídal závěrečné 3.místo, kdy mi ještě ke konci ujel tvrdý jesenický biker Tomáš Kajnar z Biketeamu Zlaté Hory. Jeník nikomu nedal šanci a v samostatném úniku od 5.kola získal zaslouženě mistrovský dres. Já trochu dojížděl na to, že tento formát krátkých závodů je mi dost neznámý a bude třeba dotrénovat zatížení v maximálních intenzitách. Takže si předem objednávám u našich největších rychlostních es sparing, danke.
 
V neděli jsem vyzbrojil premiérově pinouše čásovkářským parožím zapůjčeným z clubu Tri Lamy, na hlavu si narazil historickou časovkářskou belku z výlohy Rockroadu, zaklopil růžový štít a vyrazil na pěknou a poctivou trať časovky. Bohužel po sobotním závodě už výkon byl trochu slabší a jaksi to nejelo. Na druhou stranu musím říci, že časovka mě už kvůli přítomnosti komických helem a jisté dramatičnosti ve větších rychlostech dost bavila. Startovalo se v opačném pořadí než dojel silniční závod. Situace na závodišti kopírovala sobotu, Jeník mě šmiknul již v 1. kole, drsonj z Jeseníků ve 2., a nakonec mě porazil i mistr světa v kategorii s těžším handicapem Michal Stark (měl bohužel zkraje sobotního závodu pád). Michal pohání svůj stroj pouze jednou spodní končetinou, obvzláště v kopci nechápu ničeho a je to dle mého názoru drsonj největší.
 
Výsledky: kritérium v Hustopečích- 20 kol o 2,5 km:
1. Honza Bicek (SBC team) 1:18:35
2. Tomáš Kajnar (Biketeam Zlaté Hory) 1:21:11
3. Tomáš Korbička (COS Brno) 1:22:20
 
Výsledky: časovka v Bořeticích- 20 km:
1. Honza Bicek (SBC team) 0:32:36
2. Tomáš Kajnar (Biketeam Zlaté Hory) 0:34:03
3. Michal Stark (Dukla Praha) 0:34:29
4. Tomáš Korbička (COS Brno) 0:34:45
 
 

Náhledy fotografií ze složky MČR handicapovaných cyklistů 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář