Jdi na obsah Jdi na menu

Merida bike Vysočina 2011

16. 8. 2011
 Po delší době jsem se postavil opět na start klasického maratonského závodu, který se na Vysočině letos jel v rámci ČP v MTB maratonu. Ráno se v prudkém lijáku, který se strhl chvíli před startem, seřadilo na startu více než 300 bikerů v kategoriích elite i hobby. Na startu jsem bohužel stál až v druhé půli pole a první kilometry jsem tak absolvoval v početném vlaku jezdců neustále stojícím a znovu se rozjíždějícím. mbv-2011-005.jpgPostupně jsem se prokousával dopředu. Když bych měl pár slovy popsat prvních 40 km (podle pořadatelů lehčí okruh), tak bych určitě řekl BLÁTO a kořeny a spousta lidí. Při průjezdu jednou z mnoha hlubokých bahnokaluží jsem náhle pochopil strategii nadnárodních výrobců resp. prodejců kol a komponentů přizpůsobit výběr trati svým marketingovým zájmům. I já jsem se stal jejich obětí a již na 30. km jsem musel vzít zavděk servisnímu stanovišti, kde mi šikovný chlapík rovnal už beztak částečně ulomený přesmykač. Prodloužil tak jeho životnost o dalších pár desítek kilometrů, což jsem v této chvíli nutně potřeboval. Druhá část závodu byla profilově náročnější, charakteristické byly dlouhé převislé louky a těžší sjezdy. Počasí se ale výrazně zlepšilo a tak mě začal závod alespoň trošku bavit. Náladu mi zvedl obzvláště naháč pobíhající kolem trati u Milovského rybníka. V kombinaci s vrtulníkem nad hlavou to byl opravdu velkej svět . Na závěr 80 km trati byla připravena lahůdka v podobě výjezdu přes sjezdovku na vrchol Harusáku. To už mi přesmyk definitivně vypověděl službu, takže jsem si to vylámal napoctivo na střed a nahoře se o mě pokoušeli všichni svatí. Celkově tedy ne příliš povedený závod. A přidávám se k těm, kteří si to již v minulých letech odjeli a říkají "pokud nebude úplný sucho, tak určitě NEJEDU!!"
Zbytek víkendu jsem se pak mohl nerušeně věnovat sledování opravdových mistrů a mistryň na trati světového poháru XC. A že se bylo na co dívat.....!