Jdi na obsah Jdi na menu
 


MXM Tour

15. 8. 2011

Bych splnil přání našeho předsedy reportuji (jak si pozorný čtenář jistě povšimnul používám vytříbenou terminologii našeho reprouše a talentovaného zpravodaje Korby), tedy:

v sobotu jsme se Jiřin a já zůčastnili silničního závodu MXM Tour -(120km/1800m), pořádaného agilním oddílem z Hulína.Když se mne v úterý v klubovně Jiřinka zeptal jestli bych nejel do Hulína, tak sem hnel zařval: "My sme kluci z Hulína, honíme si ....
a bylo jasný, že jedeme a udělali sme moc dobře. Start sympaticky až v 10, z Brna 45 minut, něco přes sto startujících, krásná trať,dobrá organizace, regulovčící, takže když jsem nechal asi po 20km odjet balik překvapivě sem nezabloudil. Asi po 20km samostatné jízdy mně dojel nějakej mladik, tak sem měl radost, že budem střídet, nicméně, asi po 300m co jsem si hověl v závětří, měl chlapec defect. Trať byla ale pekně do kopečka a zase s kopečka, navíc aj trochu pršelo, tak to zas tak nevadilo. Posléze se sjela skupinka, ve které jsem ovšem identifikoval retardovaný cyklisty ohrožující moje umístění v kategorii nad 60, takže jsem při druhém výšlapu na Tesák práskl do treter. Cíl byl na kopci Hadovna a staříci to neudejchali až na jednoho, kterej se nejak dostal v pořadí přede mně.Jiřinku jsem viděl naposledy asi na 10km, kdy se propracovával balíkem dopředu, aby nakonec skončil na hodně dobrým 14. celkovým místě.
 
Myslim, že i průměry, vzhledem ke kopcovitosti nebyly špatný:
Foto z bedny starších dorostenců:
Výsledky: