Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pells kritérium 2011

20. 9. 2011

Týden po zničujících Sudetech jsem závodil na brněnském městském kritériu Pells. Takovýhle městský závodění jsem si ještě nezkusil. Nahromaděné únavy jsem se během týdne bohužel nestihl úplně zbavit a tak jsem se po lehkém rozjetí na trati postavil na start ranní kvalifikace trošku s obavami. Ty byly bohužel opodstatněné a to jedno 2,7 km dlouhé kvalifikační kolo se mi vůbec nepovedlo. Zpátky na Dominikánské náměstí jsem dorazil v mizerném čase a plíce mě pálily jak čert. Ani mě moc nepřekvapilo, že na účast v hlavním závodě to nestačilo. I přes velký zklamání jsem nakonec přehodnotil původní plán (buď hlavní závod nebo nic) a společně s Mírou jsem odstartoval do závodu útěchy. Ten jsem po lítém boji za mohutné podpory našich fans vyhrál a tak jsem se alespoň trošku utěšil. Narozdíl od Zmrzloňa, kterej hned na startu urval přehazovačku. Ten se teda asi moc neutěšil. Pak jsem se už mohl nerušeně věnovat sledování Kulhavého spanilé jízdy v hlavním závodě.

 Nakonec musím říct, že to bylo docela zábavný. Ten jeden okruh (2,7 km) měl 95 m převýšení. Jelo se 1h + 1 kolo, takže bylo potřeba se pořádně mačkat. Pro mě úplně nový formát závodu. Ani na ty sjezdy po schodech se příliš nespecializuju, ale během toho dne, kdy jsem včetně rozjíždění objel 11 okruhů, jsem na nich docela zdomácněl.
 
Pro pořadí v kategoriích byl určující výsledný čas. Můj čas by virtuálně stačil na 30.místo v hlavním závodě a to mě vyneslo 11. místo v kategorii 30-39. Takže po tom kvalifikačním propadáku náplast, i když slabá.
 
Výsledky závodu:
 
Web závodu:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář