Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pernštejnské peklo

4. 5. 2009

Autor: Márty

V pátek 1.5. mě Ríša vytáhl na menší závod, duatlon Pernštejnské peklo. Závod startoval z vésky Bratrušín (poblíž Bystřice nad Pernštýnem). Složení tratí bylo následující:

 
Běh  6 km - (po lesních cestách)
Kolo 27 km - (Bratrušín – Věchnov – Zlatkov – Rožná – Nedvědice – Kovářová – Věchnov - Bratrušín)
Běh  3 km - (po lesních cestách trasa zakončena překvapením-výběhem do místní sjezdovky).
 
Ranní příjezd na start byl opravdu na body a závod s časem začínal už v Brně. Mohl jsem za to jednak já mým klasickým zpožděným odjezdem, jednak Ríša svou děravou hlavou (zapoměl si doma boty). Naštěstí má Ríša pohotové kámoše, takže jsme při všem spěchu ještě nabrali v Drásově bikový pedály a tretry. Nakonec všechno klaplo a asi 2 min. před výstřelem jsme stáli připravení na startu. Pro mě to mělo 2 neblahé důsledky, které mě od začátku strašily. Jednak jsem stihl vypít od rána max. 1 dcl tekutin a taky jsem neslyšel rozpravu, takže jsem vůbec nevěděl co a jak a kudy a kam. Jen jsem si rychle od vedle stojícího atleta ověřil směry, kterými se bude vyjíždět kolo a vybíhat další běh a už se startovalo. V prvním úseku se běžely 3 okruhy po polních cestách a částečně lesem. Čelo se rychle vzdálilo, tak jsem mohl v klidu držet přijatelný tempo a postupně naladit studený tělo na frekvenci tělesné aktivity a fyzické námahy. Cyklistická část (silniční kolo) ze začátku naštěstí cca 15 km převážně klesala (až do Nedvědic), tak se člověk mohl po tom běhu trošku srovnat. Pak následovalo to "peklo" - tedy výjezd Nedvědice - Kovářová. Dost dlouhá a prudká stojka, na ní navazuje ještě několik kratších výšvihů proložených krátkými rovinkami. Úplný peklo to není, rozhodně se ale jedná o jeden z nejnáročnějších kopců, který se v okolí dá zařadit. Celý úsek Nedvědice – Kovářová – Věchnov je velice pěkný a určitě se hodí zařadit do nějaké víkendové vyjížďky. Na konci kola se už začal projevovat totální nedostatek tekutin a do depa jsem dorazil se slušnou křečí v levém lýtku. Naštěstí do posledního běhu jsem vybíhal zcela osamocen a i přes lehké bloudění na trase jsem ze sebe v závěrečném strmém výběhu do sjezdovky nemusel dřít kůži, abych pozici po kole obhájil. Gulášek a pivánko v cíli byly důstojným ukončením této vydařené akcičky.
 
Celkové výsledky:
 
1. Zbyněk Pospíchal                     1:18:47
2. Vladimír Pospíchal                     1:19:16
3. Martin Kňáva                          1:20:01
5. Ríša Kolář (TriLamy)                    1:21:56
8. Michal Urbánek (TriLamy)            1:22:20
9. Mira Podborský (TriLamy)            1:22:21
 
24. Martin Drnec (COS)               1:35:40
 
web závodu: www.ppeklo.cz
 

Náhledy fotografií ze složky Pernštejnské peklo 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kovářová

(Hackosh, 4. 5. 2009 16:23)

Jsou tam i horší kopečky-největší masírka je Chlébské.Nad dědinou to doporučuju otočit a vrátit se-silnice do Hodonína je hodně špatná.Další je Bolešín a všechny odbočky ze silnice do Víru.Jsou to takový krátký stojky,ale když je dáš všechny tak máš co dělat aby ses dostal do Brna.Cukrárna v Nedvědici s qalitním štrůdlem se nedá vynechat.