Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rallye Sudety 2011

15. 9. 2011

V sobotu 9.9. jsem se postavil na start jednoho z nejznámějších a také nejtěžších MTB maratónů v zemích českých. Moje poslední účast na této akci se datovala do roku 2006. Tenkrát jsme si společně s Jiřinem na trati protrpěli téměř 9 hodin a já se zapřísáhl, že tohle už příště rozhodně nemusím. Ale letos se ukázalo, že musím. Dobrovolně jsem se vzdal své pravidelné účasti na slavném Dolomitenmannovi a ze Sudet jsem si udělal jeden z vrcholů sezóny. Připravil jsem se na něj, jak to jen šlo a byl jsem zvědavý, jak zlepšenou výkonnost prodám na trati. Nechtěl jsem nic podcenit a na start jsem se postavil raději už půl hodiny před výstřelem. Jelikož start dlouhé i krátké trati byl společný, tísnilo se na teplickém náměstí více než 1000 závodníků. Tady startovat zezadu, to by tedy byla velká pohroma. Naštěstí jsem se nacházel někde ve třetině startovního pole. Lehká nervozita opadla až se startovním výstřelem. V rozřazovacím stoupání na Bišík jsem jasně cítil, že závěr přípravy byl dobrý a nohy docela jedou. A pak už jsem se naplno ponořil do závodění. Teď bych tady mohl popisovat podrobně všechny nástrahy trati, ale lepší bude podívat se na tohle skvělý video:

 
Takhle nějak jsem to taky viděl, akorát narozdíl od tohohle drsonja já Hvězdu nesjel. Ve stavu, v jakém jsem se nacházel, by to byl velký hazard se zdravím. Ty nekompromisní dlouhá stoupání a tvrdé sjezdy s notnou porcí strachu mě maximálně vyšťavily a ve druhé polovině závodu jsem si prošel několikrát krizí ať už z důvodu křečí nebo prostě vyčerpání. V jednu chvíli jsem dokonce na vážno s cyklistikou končil. Přesto jsem v těchto fázích závodu ještě maličko vylepšil svou pozici a do cíle dorazil na 90. místě. Pocity zmaru a velké únavy vystřídala absolutní úleva a spokojenost. A pak už jsem vzal zavděk kelímkovýmu Gambáču a užíval si večerní bike párty.
Na závěr bych ještě vychválil dobrou organizaci. Trať výborně značená, bloudění téměř nemožné. Výměna bidonů na občerstvovačkách, kterých bylo opravdu hodně (každých 10-15 km). Dostatek lidí i zdravotníků podél trati. Tohle všechno přispívá k výbornému zážitku, který si z Teplic odvezete.
 
Celkové výsledky 115 km:
 
Výsledky velký sudetoman (kombinace se silnicí):
 
Web závodu:
 
Pěkný fotky:
 
 
Reportáž ČT:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář