Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říčkovský Golem 2010

21. 7. 2010
Ještě na začátku týdne jsem stále nevěděl, kde že si vlastně zazávodím. Golema jsem měl dlouhodobě v plánu, ale silniční Beskydy taky hodně lákaly. Nakonec ve mě ale zvítězilo přesvědčení, že právě teď je třeba rozbít tréninkové stereotypy a také vidina "domácího" prostředí lákala.

 

Obrazek

A tak jsem svého zimáka povýšil do role triatlonového speciálu a spolu s dalšími 120 triatlety jsem v sobotu ráno stál v Pastvinské přehradě, vodu přesně po kotníky, a čekal jsem na startovní výstřel. Plavání jsem chtěl hlavně nějak přežít. Příprava byla minimální, 2 "plavecké tréninky" v posledním týdnu mohly stěží něco změnit na mé chabé plavecké výkonnosti. Vlastně ty tréninky byly tři, neboť jsem v pátek neunesl Ríšovu polední poznámku a navečer před odjezdem jsem se ještě stavil na "vyčištěným" prýglu. Nakonec to ani tak nebolelo a z vody jsem lezl na 45. fleku. Ani jsem se tolik nemotal.

Obrazek

Na kolo jsem vyjel osamocen, ale pod stoupáním do Petrovic mě docvakl nějakej nabušenej jezdec a to bylo moje velký štěstí v tomhle závodě. Zavěsil jsem se za něj a držel zuby nehty a v tom dlouhým stoupání jsme v průběžném pořadí řádně poskočili. Před Haničkou už jsem se zapracoval do solidní skupiny a s tou jsem dojel až do závěrečného stoupání do ski centra. Tam jsem ještě trochu odskočil, ale tento minimální náskok jsem krátce po výběhu z depa ztratil. Začátek běhu je opravdu náročný a zvláště dlouhý výběh po kořenech za modrou sjezdovkou mi dal pořádně pohulit. Ale mým soupeřům zjevně taky. Naštěstí jsem se nahoře docela rychle nakopl a chytl přijatelný tempo, který jsem už i přes nastupující dehydrataci dokázal podržet. V cíli jsem byl dost vyčerpanej, ale spokojenej.

Obrazek

Celý závod jsem neměl žádné informace o průběžném pořadí. Příjemné zjištění, že jsem si za svoje úsilí zasloužil 23.místo v celkovém pořadí, jsem se dozvěděl až v neděli večer na internetu. Možná to bylo další moje štěstí, neboť závodníci měli v cíli tradičně pivo zdarma :-)

 
Výsledky závodu:
 
Fotky ze závodu:

http://www.skiricky.cz/index.php?action=photos&link=fotoakce&lang=cz&id=9&subid=16&akce=56&backid=0

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář