Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Krkonoše 2012

20. 2. 2012

Motivován chorobnou touhou po sportovních úspěších jsem již na začátku února zradil. Zradil jsem svůj milovaný club s naším ctěným předsedou a nezúčastnil se jím organizovaného, ale na můj vkus příliš krátkého běžkařského soustředění v Jizerkách. Místo toho jsem využil nabídky uvolněného místa a zúčastnil se tradičního soustředění mladých cyklistů z Favoritu Brno a Kyjova na Tetřevích boudách v Krkonoších. Lano mi hodil Jiřík, který této akci spoluvelel v hodnosti trenéra přípravky a žáků TJ Favorit.

 Soustředění bylo zdařilé. Perfektní zázemí Tetřevích bud – školní 3 fázové stravování, kinosál, pingpong, sauna a běžkodrom vedle chajdy – co víc si přát. Tréninky jsem obrážel většinou individuálně a to především na tratích kolem Černé a Světlé hory. Tyto tratě znám již z dřívějška a mohu je jen doporučit. Oblíbil jsem si je především pro jejich dlouhá mírná stoupání, kde při klasice využiji střídavý běh - takže nehrozí upíchání se k smrti jako u soupaží v Jizerkách.
 
Musím složit poklonu před tréninkovou morálkou mladých favoriťáků od žáků po U23. Během soustřeďka panovaly ony omílané arktické mrazy, ale trénovalo se nekompromisně. V 7:30 rozcvička venku a poté dvoufázově až do večera pořád na mrazu a v tempu. Jednoho drsonja z U23 postihlo během dlouhého tréninku zamrznutí a následné uváznutí gumy od sluchátka ve zvukovodu, tak zamířil do Pece na ambulanci k vytažení a vesele pokračoval v tréninku…
 
Shrnutí: Z Tetřevích bud do údolí jsem scházel po 7 dnech tréninku po čtyřech, zábavná atmosféra při pobytu s mládeží  (viz foto) - hodnocení akce 1A (nebo teď v Evropě moderněji AAA).
 

Náhledy fotografií ze složky Krkonoše 2012