Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva z Dolomitů

27. 8. 2009
 
3 dny sem spekuloval co napsat, až mně to konečně napadlo:
… Tu krásu nelze popsat slovy.
Jenom doufám, že počítačový džínyjus Márty dokáže tento text doplnit audio soundem Suchého a Šlitra, za což mu předem děkuju.
 
Kyslik
 
 
No tak jsem čekal, že jen lehce doplním Kyslíkovo barvité líčení a podrobné statistiky celého soustředka....... a ono tohle! A ještě k tomu pouštět nějakej HipHop nebo co to je.....
Takže pro ty, co tam nebyli: Cortina je dobrej tympl. Camp poblíž města za pohodový prachy (bo zrovna skončila hlavní sezóna) s dobrým zázemím včetně kvalitní pizzérky poskytuje ideální základnu pro vysokohorské švihy. Trošku mínusem je hodně hustý provoz v samotné Cortině, kterým se musíme každodenně prokousat.
Naše sestava se rozdělila do dvou teamů. Kyslík a Bo, kteří se soustředili poctivě již od neděle a my zbylí (Teac, Korba, Ríša, Márty), kteří jsme stále ještě nuceni svůj čas dělit mezi obstarání obživy a cyklistiku a do Cortiny jsme proto dorazili až ve čtvrtek dopoledne.
Z vlastního ježdění stojí za zmínku určitě druhý den, kdy jsme si s velkýma očima naordinovali "královskou etapu":
Cortina-p.Falzarego-p.Varparola-Corvara-p.Gardena-p.Sella-p.Pordoi-Arabba-p.Giau-Cortina
Celkem to dalo 135 km s převýšením 3700m.
Kyslík a Bo to krátili přes p. Campalongo, Korba se dal na zpáteční cestě na ústup přes Falzarego (na jistotu). My, co jsme se na 108. km pustili do obávaného stoupání na Giau, jsme pak okusili velký kus pravého cyklistického masochismu. Nad smyslem této naší zábavy jsem chtě-nechtě musel usilovně přemýšlet během celého hodinového stoupání. Vrcholové fotky, které Kyslík pořídil budiž nám alespoň malou odměnou. Třetí den (to už nás opustili Kyslík a Bo Šlakovi) jsme se "kompenzačně" vyšlapali poprvé severním směrem na p.Tre Croci. Po cestě nás trošku prohnala menší letní bouřka a tak jsme si třešničku v podobě výšlapu pod Cimy nechali radši na jindy. Cestou zpátky do vlasti jsme ještě udělali zastávku v Lienzi. Kluci si stříhli Grossglockner a já zatím trošku zatrénoval na trati letošního Dolomitenmanna.
Ty čtyři dny nám daly pořádně zabrat. Chuť zdolávat věhlasná sedla byla v tomto krásném horském prostředí obrovská, ale zásoby sil nejsou bezedné. Teď bude potřeba hlavně pořádně odpočinout a "dobít baterky", který jsme v Dolomitech pěkně vyšťavili. A pak...
Cos a sílu
 

Márty

 

Náhledy fotografií ze složky Dolomity 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář